Korpsbevegelsen kårer Oslo-mester

Korpsbevegelsen kårer Oslo-mester

Rundt 1500 musikanter vil finne veien til Folkets Hus på søndag.

I år deltar totalt 40 korps i årets Oslo-mesterskap for skole- og amatørkorps. Korsvoll skolekorps stiller med juniorkorpset.

Tekst:

Publisert:

Oppdatert:
27.02.2008 kl 14:50

SENTRUM: Rundt 1500 musikanter vil finne veien til konkurransen som går av stabelen i Oslo kongressenter, Folkets hus, søndag 2. mars.

Økende interesse

Norges Musikkorps Forbund - Oslo er arrangør av Oslomesterskapet, og de siste årene har vist en solid økning i deltakelsen.

Den store deltakelsen skyldes først og fremst at flere skolekorps igjen deltar i konkurransen.

Det er særlig i 4. divisjon skolekorps det har kommet til mange nye korps de siste årene.

I denne divisjonen stiller junior- og aspirantkorpsene, det vil si de aller yngste deltakerne som ofte ikke er mer enn 9-10 år gamle.

Økningen i denne divisjonen viser at rekrutteringen til korpsene igjen er stigende og at det for tiden arbeids godt med de yngste i korpsbevegelsen, skriver arraqngøren i en pressemelding.

Åpent for alleOslomesterskapet er åpent for alle korps i Oslo, og det konkurreres i egne klasser for skolekorps og for voksenkorps (amatørkorps). Disse klassene er igjen delt inn i divisjoner. Vinnerne av 1. divisjon i de respektive klasser kåres til Oslomester.

Programmet

Lille sal:

Starttid Korps

4. divisjon skolekorps

Kl. 09.00 Voksen skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 09.15 Ljan skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 09.30 Østensjø skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 09.45 Slemdal skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 10.00 Bestum Skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 10.15 Ila og Bolteløkka skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 10.30 Løren skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 11.00 Høybråten skoles Musikkorps, Juniorkorpset

Kl. 11.15 Bjølsen skoles Musikkorps

Kl. 11.30 Bøler og Nøklevann Juniorkorps

Kl. 11.45 Hasle Juniorkorps

Kl. 12.00 Korsvoll Skolekorps, Juniorkorpset

3. divisjon skolekorps, brass

Kl. 12.30 Møllergata skoles Musikkorps

Kl. 12.50 Hasle skoles Musikkorps – Hovedkorps 2

3. divisjon skolekorps, janitsjar

Kl. 13.10 Ila og Bolteløkka skoles Musikkorps

Kl. 13.30 Årvoll skoles Musikkorps

Kl. 14.10 Østensjø skoles Musikkorps

Kl. 14.30 Abildsø skoles Musikkorps

Kl. 14.50 Grindbakken skoles Musikkorps

Kl. 15.10 Slemdal Skolekorps

Kl. 15.50 Vestli skoles Musikkorps

Kl. 16.10 Sagene skoles Musikkorps

Kl. 16.30 Gjallarhorn

Kl. 17.10 Nordstrandskolenes Juniorkorps

Kl. 17.30 Bestum Skoles Musikkorps

Kl. 17.50 Korsvoll Skoles Musikkorps

Store sal:

Starttid Korps

3. divisjon amatørkorps, janitsjar

Kl. 10.00 Jernbanens Musikkorps - Oslo

2. divisjon skolekorps, janitsjar

Kl. 10.30 Bekkelaget skoles Musikkorps

Kl. 10.50 Løren Skolekorps

Kl. 11.10 Ammerud skoles Musikkorps

2. divisjon amatørkorps, janitsjar

Kl. 12.00 Nordstrand Janitsjar

Kl. 12.30 Oslo Postorkester

Kl. 13.00 Østensjø Janitsjar

1. divisjon skolekorps, janitsjar

Kl. 14.00 Prosjektkorps – Drøbak Frogn skolekorps / Nordstrandskolenes Musikkorps

Kl. 14.20 Voksen skoles Musikkorps

1. divisjon amatørkorps, janitsjar

Kl. 15.00 Bjølsen Ungdomskorps

Kl. 15.30 Sinsen Musikkorps

Kl. 16.20 Sagene Janitsjarkorps

Kl. 17.15 Vestre Aker Musikkorps

1. divisjon amatørkorps, brass

Kl. 18.00 Oslofjord Brass

Kl. 19.00 Oppvarmingskonsert til premieutdeling med Oslo kretskorps og premieutdeling

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!