Fortsatte målfesten:
Skeid-jentene er i finalen!

JA JA JA! Skeids Jenter 13 kunne feire finaleplass etter overlegen semifinaleseier. Foto: Karl Andreas Kjelstrup
Med 4-0-seier i semifinalen skal Skeids 13-åringer velfortjent spille finale i Norway Cup.
Publisert: 03.08.2018 kl 13:30
Sist oppdatert: 03.08.2018 kl 16:45
EKEBERG: Det var ingen tvil: Fredag formiddag sikret Skeids jenter, i klassen 9-erfotball for 13-åringer, sin sjuende seier på rad i Norway Cup.
Superjentene har så langt scoret 29 mål i løpet av Norway Cup-uka. De har sluppet inn kun fire:
De vant 5-1 over Gjelleråsen, 3-0 over Kolbu, og 5-2 over Sotra i gruppespillet. I sluttspillet slo de klubbnabo Korsvoll 3-0, Oppegård 3-1, og Grei hele 6-0. I semifinalen var det Snøgg fra Notodden som måtte vike for de effektive Skeid-jentene. Kampen endte 4-0 til Skeid.
Godt samarbeid
– Det er helt utrolig! Det er det beste som kunne skjedd, sier Kristine Heltberg-Korsdalen like etter at finaleplassen i A-sluttspillet er et faktum.
Og det er en godt sammensveiset og positiv gjeng, som har tatt Skeid til finalespill.
– Jentene har spilt masse fotball, og er en vennegjeng som har holdt sammen i fem-seks år, sier trener Christian Berre.
– De trener mye, og vil spille mye fotball, supplerer Ole Ullereng.
– Og så har de hatt 100 treningskamper mot Kjelsås, med vennskapelig rivalisering. Det har også hjulpet, legger han til.
Trenerteamet har minutter etter at semifinalen er blåst av ikke oversikt over om Skeid har hatt et jentelag på samme nivå i en A-finale i Norway Cup.
– Men søsteren min spilte finale i 1989, sier Berre.

Godt samhold kjennetegner laget som har gått ubeseiret gjennom Norway Cup. Foto: Karl Andreas Kjelstrup
Ingen kjefting
Jentene selv har en god forklaring på hvorfor de har blitt så gode:
– I mange andre lag begynner de å kjefte på hverandre hvis de blir liggende under, det gjør ikke vi, sier Oline Élen Karlsen og Silje Visnes Ståhlbrand.
– Det hjelper liksom ikke å bli sure på hverandre, vi støtter hverandre og beholder humøret. Og så er det en viktig ting at vi kjenner hverandre så godt, sier Christine.
Spillerne synes Norway Cup har vært en veldig fin opplevelse, og er fornøyde med at de endelig fikk spille på Ekeberg. Alle de andre kampene deres har så langt gått på Lambertseter og Furuset.
– Jeg tror alle jentene synes det er gøy endelig å få spille på Ekeberg. Det er litt dårlig at vi ikke fikk én kamp på Ekebergsletta før semifinalen. Men nå er vi klare for finalen! Sier trener Ole Ullereng.
Finalen spilles fredag klokken 18 på bane 1 på Ekeberg.
Finalen røyk for Korsvoll

Etter en lang seiersrekke i Norway Cup tok det dessverre slutt for Korsvoll 2, gutter 13. Men det blir bronsefinale! Foto: Karl Andreas Kjelstrup
Også Korsvoll 2, med gutter 13 år, spilte fredag semifinale i A-sluttspillet, 9-erfotball.
Etter seier 2-1 mot Flatås, 9-1 mot Hausvik, og 10-0 mot Nordre Land i gruppespillet, og deretter 10-2 mot Sund, 5-4 mot Lyn, 5-2 mot Pors, og 3-0 mot Vålerenga i sluttspillet, ble det måltørke i semifinalen.
Mot Lørenskog fikk ikke Korsvoll-guttene ballen i mål, og tapte til slutt 4-0. Men helt slutt er det ikke for Korsvoll 2. De spiller bronsefinale mot Ullern allerede fredag kl. 16.