«Skuffet, men stolt!»
«Uansett hva vi stiller med neste år: Vi i Skeidoksene er der som vanlig. Vi er alltid der», skriver Jonny Normann Olsen, leder for Skeidoksene.
Publisert: 12.12.2020 kl 17:33
I dag endte årets sesong for A-lagsgutta våre. Det hele endte med en svært nervepirrende og spennende kamp mot Asker, som til slutt vant på straffesparkkonkurranse. Eller bingo som man kaller det på fotballspråket. Det ville seg rett og slett ikke for gutta i dag, og de kan dermed se fremover mot neste sesong.
Les også:
Rett etter kampslutt var jeg svært skuffet. Det er jo sånn det skal være når man ikke bare er Skeidsupporter på sin hals, men også leder for Skeidoksene! Alle tap skal svi, det skal være surt og man skal være forbannet etter et tap. Dette var intet unntak.

Kampen mellom Asker og Skeid ble til slutt avgjort i en straffekonkurranse. Foto: Christian Fredrik Borg
Men nå som skuffelsen har lagt seg, er jeg stolt. Jeg er kjempestolt over det gutta har prestert i år! Jeg er stolt over hver duell som er vunnet, hvert løp som er tatt og hvert mål som er scoret. Jeg er stolt over den innsatsen jeg har sett av laget i år, og jeg er stolt over at vi kom så langt som vi gjorde.
For i vinter så var det lite som tydet på at vi skulle kjempe om opprykk i år. Hovedtrener Tom Nordlie takket for seg og ble erstattet med det forholdsvis ubeskrevne bladet Gard Holme. Han fikk i oppgave å sette sammen en slagkraftig tropp, men i løpet av vinteren forsvant syv mann fra fjordårets startellever, og spillerne som kom inn i troppen, kom hovedsakelig fra 2. og 3.divisjon. Forventningene våre var med andre ord ikke de største.
På toppen av det hele så har den parodiske komedien som heter Nordre Åsen fortsatt også denne sesongen. Vi har fått noen kamper på hjemmebane i år, men på grunn av hele farsen rundt banedekket har vi spilt flere kamper på nøytral bane i Vallhall. Vi måtte til og med spille en hjemmekamp i LSK-hallen av alle steder!
Men, på tross av alle utfordringene endte vår sesong først i dag. I en straffekonk mot Asker. To kamper unna et mulig opprykk til OBOS-ligaen. Gard Holme har gjort en kjempeinnsats med laget i år, og vi har sett et Skeidlag som har gjort oss stolte!
Idar Nordby Lysgård har vært en tiger i buret, det nykomponerte midtstopperparet Fredrik Berglie og Mats Andersen har storspilt, Hassan Yusuf har vist seg å være en av de beste midtbanespillerne i 2. divisjon. Daniel Braaten har rukket å spille på alle posisjonene på banen utenom keeperplassen. Henning Tønsberg Andresen har levert en kjempesesong. Johnny Buduson har pøst inn mål. David Hickson og Taofeek Ismaheel har gjort flere backer svimle med driblingene sine. Og dette er bare noen av spillerne som har levert varene og vel så det i år.

Angrepsspiller Johnny Buduson etter den første omgangen på Nordre Åsen. Foto: Christian Fredrik Borg
Så er spørsmålet: hva med neste år? Vel, beholder vi nøkkelspillerne, tror jeg vi skal kjempe i toppen også neste år. Men det blir tøft, for med det spillet vi har levert i år så blir jeg ikke overrasket hvis det dukker opp noen bud på en eller flere spillere fra klubber oppover i systemet.
Uansett hva vi stiller med neste år: Vi i Skeidoksene er der som vanlig. Vi er alltid der. Umiddelbart etter at straffesparkkonkurransen var over i dag fikk spillerne unison hyllest fra oss på tribunen. Fullt fortjent, og sånn skal det være.
Vi gleder oss til neste sesong. Men nå tar vi ferie. God jul!
Nyhetsbrev:
Få ukens nyheter oppsummert i et nyhetsbrev fra Nordre Aker Budstikke. Det er gratis, og du melder deg på her!